hipnoza


SYLWESTER W HIPNOZIE


31 grudnia |

Kto choć raz spędził noc sylwestrową w Hipnozie ten wie, że można spodziewać się wyłącznie dobrej zabawy w świetnym towarzystwie i niepowtarzalnej atmosferze, a do tego przy muzyce, jakiej nie znajdziecie w żadnym innym klubie na Śląsku. Zgodnie z naszą filozofią, muzyka od zawsze pełniła bowiem rolę pierwszorzędną i nadawała ton całej imprezie, gromadząc wokół naprawdę zgraną ekipę gości. Nie stosujemy sylwestrowej taryfy ulgowej i zaproszonym do zabawy muzykom stawiamy wysokie wymagania. W poprzednich latach gościło u nas grono znakomitych muzyków z kraju i zagranicy, m.in. przedstawiciele Ninja Tune- Dj Food&DK oraz duet Skalpel, Sindbad związany z londyńskim Raw Fusion, Mitch&Mitch w big bandowej odsłonie czy Niewinni Czarodzieje z niezapomnianym Maceo Wyro. 
Przez te wszystkie lata zdarzały się imprezy przebierane, spontaniczne występy naszych gości z muzykami na scenie czy też wspólne szalone tańce muzyków i gości na parkiecie. Więcej tajemnic zdradzać nie będziemy, kto był ten ma swoje własne wspomnienia, dociekliwi dogrzebią się pewnie archiwalnych zdjęć w odmętach internetu, a ci którzy do tej pory u nas nie byli, mają szansę na nowe doznania i własne wspomnienia.
W każdym razie, po krótkiej przerwie, pełni sił i entuzjazmu w tym roku zapraszamy Was ponownie, aby wspólnie spędzić tę ostatnią noc w roku i w miłej atmosferze przywitać rok 2017.
O dobrą zabawę zadba sprawdzona muzyczna ekipa: Sid Le Rock, Metope i Glasse.

Sid Le Rock - prawdziwy kanadyjski mistrz techno, związany od lat z takimi legendarnymi wytwórniami, jak Shitkatapult czy Kompakt. Trzynaście lat obecności na scenie oraz kariera znaczona ważnymi dla gatunku płytami, takimi jak Written in Lipstick czy ostatnia Busted With a Bag of Bliss to gwarancja doskonałego profesjonalizmu i umiejętności rozkręcenia niesamowitej imprezy pod każdą szerokością geograficzną.

Metope- berliński producent, liveactowiec, DJ i remixer. Ze sceną elektroniczną związany od 20 lat. 
Współzałożyciel wytwórni Areal Records, AR, IRR (International Records Recordings) oraz Beachcoma, którą w 2009 założył z dwoma przyjaciółmi- Sidem Le Rock i Fairmont’em, jednocześnie inicjując wspólne występy na żywo całej trójki pod nazwą Beachcoma.

Glasse - prawdziwy weteran polskiej sceny klubowej, od dwóch dekad raczy rodzimą i zagraniczną publiczność swoją własną, autorską odmianą house i techno. 


Możecie być pewni, że oprócz wspanialej oprawy muzycznej, nie zabraknie też dobrego jedzenia (pełne menu wkrótce).


Pierwsza pula biletów w promocyjnej cenie 80pln już w sprzedaży.
Bilety można kupić w klubie oraz poprzez:

ticketpro.pl
biletin.pl
ebilet.pl
muno.pl


ZBIEG POETYCKI NADZIKO | ARS CAMERALIS 2016 

18 listopada | poniedziałek | godz.20:00

To już dwudziesta trzecia odsłona Zbiegu Poetyckiego NaDziko. Jak co roku, Trupa NaDziko oraz znakomici goście przy akompaniamencie muzyki zaprezentują swoją poezję. Wieczór zakończy się koncertem grupy Serhija Żadana Psy w Kosmosie.

Występują: SERHIJ ŻADAN [UA], BEN WEAVER [USA], FILIP ZAWADA, BARBARA KLICKA, TRUPA NADZIKO (BRZOSKA, KOBIERSKI, MAJZEL, MELECKI, SIWCZYK)

Podkład muzyczny: Bubak/Borowiecki

Serhij Żadan

Poeta, prozaik i tłumacz, germanista pochodzący z Ukrainy. Na swoim koncie ma kilkanaście publikacji, w tym tomiki poezji, zbiory opowiadań i powieści. W 2015 roku za swoją powieść „Mezopotamia” otrzymał Nagrodę Literacką Europy Środkowej „Angelus”.

Ben Weaver

Poeta, muzyk folkowy, ekologiczny aktywista, rowerowy trubadur. W 2010 roku, po 13 latach spędzonych w trasie, podjął decyzję, że od tej pory będzie jeździł na swoje koncerty rowerem. Jako muzyk zadebiutował w 1999 roku albumem „El Camino Blues”. Jego wiersz „Devastations” zdobył główną nagrodę w What Light Poetry Project w 2009 roku.

Filip Zawada

Znany również jako Filip Itoito. Pisarz, muzyk, performer, fotograf, reżyser, aktor. Były basista zespołu Pustki, współzałożyciel duetu Indigo Tree. Na swoim koncie ma cztery tomiki poezji (w tym nominowane do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się”), zbiór opowiadań „Psy pociągowe” oraz autobiograficzną powieść „Pod słońce było”.

Barbara Klicka

Poetka i animatorka kultury od lat związana ze stołecznymi instytucjami kultury. Zdarzało jej się bywać również redaktorką (kwartalnika „Cwiszn”), dramaturżką i autorką tekstów piosenek. Współtworzyła płytę „Czarny war” zespołu Pochwalone i projekt wydawniczo-płytowy „Nowy Tajny Detektyw”. Wydała trzy książki z wierszami, w tym „nice” uhonorowane Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius i Nagrodą Literacką Gdynia.

__________________________

PSY W KOSMOSIE [UA]


Psy w Kosmosie to muzyczny projekt stworzony w ukraińskim Charkowie. Rockowy zespół połączył swoje siły z poetą Serhijem Żadanem, tworząc unikatowe połączenie liryzmu z gitarową energią i werwą.


Bilety: 10 pln/ 5 pln (ulgowe) Bilety do nabycia: Ticketpro Ticketportal Going.Makemake / Zbigniew Chojnacki / Dominik Strycharski


4 grudnia | niedziela | 19:00

Finałowy koncert festiwalu: jaZZ i okolice 2016, w którym swoją muzykę oraz podejście do improwizacji przedstawi trzech polskich wykonawców - wielkich indywidualistów, poszukiwaczy nowych brzmień i form artystycznej ekspresji.
„W naszej muzyce odwołujemy się do tradycji kompozytorów współczesnych, kierunków takich jak sonoryzm, spektralizm czy minimalizm. Koncerty opierają się głównie na otwartych formach muzycznych”. (Makemake)

Każda forma wydawania dźwięku jest ułatwieniem nawiązania kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką, jak sam mówi ,,stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące.'' (Zbigniew Chojnacki)

Dominik Strycharski wykona muzykę legendarnego Erica Dolphy. Flety w tym kontekście są idealną opcją, oddającą wszystkie możliwe aspekty, niuanse i koncepcje Dolphy'ego. Flety potraktowane w bardzo rozszerzony, współczesny sposób.

Bilety 20 pln
dostępne w klubie oraz w bileteriach Ticketportal.pl, Ticketpro, eventim.pl
zapisz się na newsletter Jazzclubu Hipnoza

   -->   All content copyright of klub HIPNOZA   <--